Menu
Zdraví

Filozofie Inside out – aneb, proč je před užíváním produktů nutné nejprve vyčistit střeva

Rádi byste začali užívat produkty pro lepší zdraví vašich střev a zlepšení imunity? Pak jste správně u tohoto článku. Pokud totiž chcete, aby produkty a doplňky stravy měly svůj maximální efekt, je před jejich užíváním potřeba začít uvnitř, tedy očistou střev.

Velká část populace zapomíná, že 70 % imunity leží v našich střevech. Je součástí střevního mikrobiomu, o kterém jsem vám napsala více na mém blogu Střevní mikrobiom – proč je pro naše zdraví zásadní a jak jej posílit?

Z toho důvodu je tedy logické se o střeva důkladně postarat, vyčistit je, vyživit a správně osídlit. Na detoxikaci střev není nikdy pozdě. Ideální je například podzim nebo jarní období. Ale začít můžete kdykoliv, přičemž právě před užíváním produktů je očista střev přímo nutná.

Vláknina jako ideální pomocník pro očistu střeva

Pro očistu střeva doporučuji právě vlákninu, na e-shopu ji naleznete jako vlákninu Fiber. Vláknina ve střevech působí jako kartáč. Krásně střeva vyčistí, zbaví je škodlivých látek a toxinů, které poté vyloučí z těla ven.

Zlepšuje prostředí ve střevě tím, že balancuje správnou hladinu prospěšných bakterií (ty najdete například v Trebioticích), a střevo pro užitečné bakterie také připravuje. Tím vylepšuje kvalitu střevního mikrobiomu, posiluje střevo a střevní stěnu a zlepšuje jeho propustnost. Střevo se tak odlehčí a připraví na produkty, které budete užívat.

Vláknina navíc dráždí střeva k pohybu a ve střevech bobtná, což navozuje v žaludku pocit sytosti. Dále má nízkou energetickou hodnotu, proto se nám díky ní lépe hubne. Váže na sebe řadu látek, jako třeba tuky, a snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi, zpomaluje vstřebávání sacharidů a snižuje tak glykemický index potravin. Celkově tak naše tělo detoxikuje a má mnoho benefitů pro lidské zdraví.

Lepší vstřebatelnost prospěšných látek

Díky vyčištění střev vlákninou se v těle lépe vstřebávají vitamíny, minerály, živiny, kolageny a další produkty. Zamezí se prosakování toxinů do krve a zlepší se celková obranyschopnost organismu.

Po vyčištění střev nastávají ideální podmínky pro užívání Trebiotik, které v sobě obsahují komplex pre, pro a postbiotik v jednom. Prebiotika slouží jako potrava pro probiotika. Pokud byste totiž užívání prebiotik opomenuli, ve vašem střevě se budou nadále nacházet odpady, které právě prebiotika vyčistí.

Probiotika se starají o vyváženost a zdraví celého střevního mikrobiomu, a nesmí chybět ani postbiotika, která se starají o zdravý růst a vývoj imunitního a trávicího systému. Celý komplex Trebiotik působí ve střevě jako „armáda“, která neustále bojuje o zdraví střeva, a s tím související zdraví celého těla. Trebiotika zkrátka blahodárně působí na celý lidský organizmus.

Začněte proto důkladným vyčištěním střev vlákninou, poté navažte užíváním Trebiotik a následně vám již nic nebrání užívat produkty, které vás lákají.