Menu

Zdravá střeva

90 % hormonu štěstí se tvoří ve střevech

Mikrobiom je miniaturní ekosystém žijící v našich střevech. Na povrchu našeho těla i v něm žije asi 10x víc bakterií, prvoků, kvasinek a dalších mikroskopických organismů, než kolik je našich vlastních buněk, a většina z nich obývá právě střeva. 

Hlavní vliv na mikrobiom má právě životní styl, a to, jak se staráme o výživu střev. Střevní mikroby si můžeme představit jako dělníky, kteří když jsou dobře nakrmení, tak odvádí svou práci dobře. Ale když je zanedbáváme, svou práci šidí. Je to ale právě střevní mikrobiom, který ovlivňuje i naši imunitu, přesněji řečeno správný vývin imunitních buněk, přenos imunitních buněk na správná místa, posílení schopnosti bojovat s cizorodými buňkami a schopnost je nalézt. 

Imunitní systém a mikrobiom odděluje velmi tenká vrstva buněk. Oba systémy jsou hluboce propojené a jsou v neustálé komunikaci. Zdravá a silná střevní mikroflóra funguje jako ochrana před infekcemi a nádory

Střevo je náš druhý mozek a střevní mikrobiom ovlivňuje nejen náš fyzický stav, ale i psychiku a emoce.

Zhoršení kvality střevního mikrobiomu vede k vyšší náchylnosti organismu k chronickým onemocněním, od alergií, až po diabetes, astma či obezitu.

Střeva představují hlavní orgán imunitního systému, zajišťují absorpci vitamínů, minerálů a živin, brání prosakování toxinů do těla. Mají také za úkol produkovat hormony a zajišťují hormonální balanc.

Abychom udrželi optimální zdraví střev a imunitní funkce, je potřeba do těla dodávat probiotika a podpořit tak osídlení střev zdravými prospěšnými bakteriemi.

Avšak předtím je nutné střeva důkladně vyčistit od toxinů a stávající střevní mikroflóru tak posílit. Proto jako první krok doporučuji užívání vlákniny Fiber a v návaznosti na to užívání trebiotik. Pojďme si o obou pomocnících říci více informací.

Základem je pravidelné doplňování vlákniny

Pokud vás trápí nafouklé břicho a potíže s trávením, řešením je tento doplněk stravy – Vláknina Fiber.

Vláknina výborně vyčistí střeva a posílí střevní mikroflóruDle odborníků bychom měli svému tělu dopřát každý den cca 30 g vlákniny. U dětí nad 2 roky se vhodný příjem počítá podle věku plus 5 (5leté dítě by mělo za den sníst 10 g vlákniny). Do 2 let stačí 5 g vlákniny.
 • Nerozpustná vláknina čistí povrch střev a zároveň je dráždí k většímu pohybu. 
 • Rozpustná vláknina bobtná a navozuje v žaludku pocit sytosti. 
 • Oba typy by měly být v jídelníčku zastoupeny v poměru 3:1
Vláknina nám navozuje pocit sytosti, ale zároveň má nízkou energetickou hodnotu, proto se nám díky ní lépe hubne. Váže na sebe řadu látek, jako třeba tuky, a snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi, zpomaluje vstřebávání sacharidů a snižuje tak glykemický index potravin. 

Také na sebe váže toxické látky a celkově naše tělo detoxikuje. Funguje v našem těle jako kartáč, který zbavuje organismus veškerých nečistot a škodlivin. Urychluje vyprazdňování střeva a změkčuje stolici. Pokud máme střevní mikrobiom v nepořádku, může se to také projevit na naší pleti ve formě akné.

Tato mapka pleti názorně ukazuje, jak stav pleti úzce souvisí s vnitřními orgány. Proto je důležité, kromě důkladné péče o pleť z venku, uzdravit své tělo především zevnitř. Základem je vyčistit střeva a posílit střevní mikrobiom pomocí trebiotik.

Trebiotika posílí zdraví střev a imunitu

Na užívání vlákniny navazuje užívání trebiotik. Vláknina vaše střeva vyčistí a ozdraví, trebiotika je následně pomohou osídlit zdraví prospěšnými bakteriemi a posílí střevní mikrobiom.

Trebiotika AXIS TREBIOTIC s exkluzivním Microbiome Matrix™ podporují optimální zdraví střev, imunitní funkce, zdraví mozku a celkovou pohodu.

Proč se rozhodnout pro Axis TreBiotic?

 • Prebiotikum GOS – pomáhá prospěšným střevním bakteriím osídlit se rychleji a s větší hustotou.
 • EpiCor® GI+ – celozrnná fermentovaná složka podporuje zdravou výstelku střev pro optimální vstřebání mikroživin a celkovou pohodu.
 • Axis TreBiotic využívá inovativní systém dodávání perliček a není potřeba spolknout žádné pilulky.
 • Jedinečný komplex prebiotik, probiotik a postbiotik v jednom.

Často dostávám otázku, jestli Axis TreBiotic mohou těhotné a kojící ženy?

Střevní mikrobiom se dítěti vyvíjí už od porodu, proto je důležité dbát na výživu již v těhotenství i při kojení. Dítě si osidluje střeva při porodu průchodem porodními cestami, kdy se matčin stav mikrobiomu přenese na dítě.
Prospěšné látky matka dítěti předává i během kojení. Odpověď je tedy ano, Trebiotika jsou vhodná pro kojící ženy, ale u těhotných se nedoporučují.

Produkty Axis Trebiotic si můžete objednat na eshopu prostřednictvím tlačítka níže.

Stačí kliknout na tlačítko „Udělat si radost“.

Střevní mikrobiom ovlivňuje naši psychiku

Možná znáte ten pocit, kdy se cítíte mizerně, i když se všemožně snažíte myslet pozitivně? Sportujete, spíte dostatečně dlouho a změnili jste svůj život k lepšímu, ale stále nevnímáte zlepšení v náladě? Důvodem může být špatný stav vašeho mikrobiomu ve střevech.

Ne nadarmo se říká, že 90 % hormonu štěstí se tvoří ve střevech. Dokonce je známo mnoho případů, kdy se lidé vyléčili z depresí díky transplantaci střevní mikroflóry. Střevo funguje jako náš druhý mozek a střevní mikrobiom ovlivňuje náš fyzický stav, psychiku, pocity a emoce.

Pokud jsou vaše střeva v nerovnováze, vitamíny a živiny, které získáváte ze stravy, se nejsou schopné vstřebávat do krevního řečiště. Vzhledem k tomu, že se živiny nejsou schopny dostat tam, kde jsou potřeba, jejich účinek vůbec nepociťujete. Přitom právě živiny jsou pro naše přežití naprosto nezbytné.

Špatný stav střevního mikrobiomu způsobuje nejen nedostatečné vstřebávání živin, ale také zvyšuje náchylnost k chronickým onemocněním od alergií, až k astmatu, diabetu, obezitě a mnoho dalším. Pamatujte, že střeva jsou hlavním orgánem imunitního systému, zajišťují absorpci vitamínů, minerálů a živin, brání prosakování toxinů do krve, produkují hormony a zajišťují hormonální balanc.

Zdravá střevní mikroflóra se postará o:

 •  kvalitní zažívání
 •  silnější imunitu
 •  snazší hubnutí
 •  lepší náladu
 •  větší energii
 •  minimalizaci zánětů v těle
 •  hormonální rovnováhu (zmizí vyrážky a kožní potíže)
 •  zvýšenou vstřebatelnost výživových doplňků
 •  stabilizovanou hladinu cholesterolu
 • … a mnoho dalšího

Staráte se o svá střeva?

Střeva vám pomůže harmonizovat matrix pro střevní mikrobiom – Trebiotika, která jsou komplexem probio, prebio a postbiotik v podobě křupavých mikroperliček. Já i mnoho dalších uživatelů si je nemůžeme vynachválit.

Jak nakoupit

Zde je odkaz s promo kódem na 10 € slevu: modere.co/3FQADKv

Zajímá vás více informací o kolagenu, zdraví střev a kráse? Chcete načerpat více informací o produktech značky Modere? Napište mi na email níže o přístup do uzavřené Facebookové skupiny KOLAGENOVÝ MATRIX®.

Tato skupina sdružuje všechny, kdo se chtějí cítit skvěle ve svém těle a zajímají se o kolagenový sortiment čistých produktů, ale také nastavení mysli a duševní zdraví. Stačí se k nám přidat a uvidíte, jakou změnu vám tento projekt do života přinese. ♥️

info@ivanakebertova.cz