Menu
Krása / Zdraví

Jak Asma Ishaq vynalezla unikátní technologii Collagen / HA Matrix®?

Kolagen od Modere je založen na patentované technologii Collagen / HA Matrix®, kterou vynalezla ředitelka vědecko-výzkumné společnosti Modere Asma Ishaq. Tato technologie je světově uznávaná a jedinečná. Dokonce vyhrála řadu ocenění a má 7 patentů. Jak byl tento unikátní kolagen vynalezen a jak funguje? Proč je významně účinnější než práškové kolageny?

Jak funguje kolagen v těle a proč je důležitý?

Pojďme se nejprve ve zkratce podívat na to, jak důležitou funkci má kolagen v těle a proč jej lze přezdívat „molekula mládí“?

Kolagen je životně důležitá bílkovina, která poskytuje buňkám strukturu. Lze jej nalézt ve všech částech lidského těla, především v kloubech, ale také ve zdravé pokožce a v pojivových tkáních.

Ve dvaceti letech začíná produkce kolagenu klesat, a následně každý rok ztrácíme asi 1 % kolagenu. V 50 letech tak máme téměř o 30 % méně kolagenu než ve 20 letech. Právě ztráta kolagenu je vnitřním faktorem číslo jedna, který způsobuje známky stárnutí a vede k ochablé kůži, vráskám, stresu šlach i k nepohodlí v kloubech. Nedostatek kolagenu dokonce ovlivňuje oči, nehty, vlasy, dásně, a dokonce zdraví trávicího traktu.

Kolagen lze do těla doplnit pomocí doplňků stravy, důležité však je, o jaký typ a zdroj kolagenu se jedná. S touto myšlenkou právě přišla Asma Ishaq, která díky výzkumu přišla na to, že výsledky v kvalitě (způsob hydrolýzy, typ a zdroj kolagenu) poskytnou rozdílnou účinnost konečného produktu.

Více o tom, co je to kolagen, jak funguje a jaké má přínosy pro zdraví se dozvíte v mém článku na blogu.

Kdo je Asma Ishaq a jak vynalezla technologii Collagen / HA Matrix®?

Asma Ishaq je generální ředitelkou společnosti Modere, která patří mezi globální značky čistého životního stylu. Díky jejímu pokročilému vědeckému portfoliu produktů pro krásu a osobní péči, zdraví, wellness a produkty pro domácnost společnost v současnosti působí na 42 mezinárodních trzích.

Asma je průkopníkem v odvětví kolagenu a nadále se i prostřednictvím Collagen Stewardship Alliance věnuje transparentnosti složek i globálně udržitelnému získávání kolagenu, kvalitě a integritě složek.

V roce 2021 byla oceněná časopisem Forbes jako TOP CEO v oblasti elektronického obchodu pro zdraví a krásu. Unikátní kolagen Liquid BioCell je výsledkem zájmu a úsilí Asmy a jejího týmu. Celý výzkum začal původně na složce zvané kyselina hyaluronová (HA), o níž se předpokládalo, že je spojena s delší životností. Ve výzkumu se ale zjistilo, že přirozený stav HA je příliš velký na to, aby jej tělo absorbovalo.

Ale právě díky zájmu Asmy a jejího týmu došlo k objevu unikátního přírodního zdroje HA, který koexistoval s kolagenem a chondroitin sulfátem jako v lidském těle. Surovina byla testována a vyvinuta do mikromolekul, které tělo skutečně absorbuje. Výsledkem je nutraceutická složka, která již byla oceněná 7 americkými a mezinárodními patenty a nazývá se BioCell® Collagen.

Klinické studie této unikátní patentované technologie potvrzují, že lidem užívajícím BioCell® Collagen se během 28 dnů zvýšily hladiny kyseliny hyaluronové o 6 000 % a okamžitě to zapůsobilo na redukci vrásek a vyhlazení pleti. Navíc je klinicky prokázáno, že Liquid BioCell® snižuje hyaluronidázu, což je enzym přispívající ke stárnutí pleti.

Jak funguje patentovaná technologie Collagen / HA Matrix®?

Technologie Collagen / HA Matrix kombinuje vysoce vstřebatelný kolagen s kyselinou hyaluronovou a chondroitin sulfátem. Tato koncentrace zrcadlí složení lidské chrupavky a přináší výhody jak pro klouby, tak pro pleť, imunitu i celkové zdraví.

Collagen HA Matrix je přirozeně odvozen z kuřecí hrudní chrupavky, a aby dosáhl kvalitní vstřebatelnosti, je hydrolyzován pomocí patentovaného výrobního procesu Bio-Optimizedtm. Díky tomu je biologická dostupnost produktu přirozeně zvýšená a účinná látka nejen, že vstupuje do oběhového systému, ale je také efektivně absorbována a v těle dokonale využita. Díky mikromolekulám Bio-Optimizedtm je navíc matrice kolagenu, HA a chondroitin sulfátu účinná již při pouhých 1-2 gramech. Stačí vám tedy užívat dvě polévkové lžíce (30 ml) Liquid BioCellu denně.

Další otázkou je, odkud je kolagen získáván?

Liquid Biocell pochází z vedlejších produktů BIO kuřat chovaných volně a krmených bez GMO, antibiotik a hormonů na regulovaných farmách v USA a v Evropě. V rámci závazku společnosti Modere k udržitelnosti jsou používány kuřecí vedlejší produkty z hrudních chrupavek, které by jinak farmy po zpracování kuřat na maso vyřadily. Nedochází tak k úmrtí dalších kuřat, a je zužitkováno to, co se vyřadilo.

Kuřecí hrudní chrupavky navíc blízce zrcadlí složení lidské chrupavky, která je bohatá na tento typ kolagenu, glukosamin sulfát a kyselinu hyaluronovou. Chrupavka je čistý a žádaný zdroj, na rozdíl od částí, ze kterých jsou získávány jiné kolagenové produkty, u chrupavek nedochází ke kontaktu s cévami či nervy, které mohou přenášet nemoci a nečistoty.

Jaký je rozdíl mezi Liquid BioCell a jinými kolagenovými přípravky?

Liqiud Biocell je tekutý kolagen, který díky přesnému rozmezí molekulové hmotnosti zajišťuje optimální biologickou dostupnost. To znamená, že je v organizmu velmi dobře vstřebáván, a zároveň využit. Oproti tomu jiné například práškové kolageny, často musí ještě obsahovat vitamín C. A to ne, aby byly bohatší o další látku navíc, ale protože vitamín C stimuluje v těle tvorbu kolagenu. To znamená, že tyto kolageny jsou pro naše tělo nevyužitelné a stejně si je musí vyrobit samo.

Další unikátní látkou v Liquid Biocell je přirozeně se vyskytující kyselina hyaluronová, která v kombinaci s kolagenem a chondroitin sulfátem přirozeně koexistuje v naší kloubní chrupavce. Pro tělo se tak jedná o přirozenou kombinaci, kterou nejen, že dobře absorbuje, ale také efektivně využije.

Často se lidé ptají, jaký typ kolagenu je obsažen v Liquid Biocell?

Ve většině kolagenových produktů jsou obsaženy přísady pocházející z krav, prasat či mořských zdrojů. Jedná se obvykle o 90 % bílkoviny a jsou často označovány jako: kolagenové peptidy, hydrolyzovaný kolagen, kolagen l., ll., lll. typu, multikolagenní typy peptidů nebo dokonce jako želatina.

Oproti tomu Liquid Biocell je tvořen přirozeně se vyskytujícím kolagenovým peptidem ll. typu, chondroitin sulfátem a molekulami kyseliny hyaluronové ve své přirozené formě. Složení tohoto kolagenu není identické s žádnou jinou směsí nebo kolagenovou ingrediencí a nenapodobuje jiné kolagenové produkty. Díky své unikátnosti, vědeckým poznatkům a promyšlenosti působí v organizmu skutečně efektivně, a tak, jak opravdu má.

Liquid Biocell se od ostatních odlišuje také výzkumem

Mnoho kolagenových produktů nepředcházelo vědecký výzkum. Naopak Liquid BioCell má za sebou tucty studií, klinické studie na lidech a potvrzuje bezpečnost, účinnost a biologickou dostupnost u obou aktivních ingrediencí i v konečných produktech.

Liquid BioCell nelze srovnávat s ostatními produkty dle počtu gramů, ale dle účinnosti. U některých kolagenových produktů je třeba užívat 25 kapslí produktu, ale stejného účinku dosáhnete u 20 g hydrolyzovaného kolagenu Liquid BioCell. Stejně tak kyselina hyaluronová prokazuje vysokou absorpci a efekt v organizmu.

Všechny řady Liquid BioCell včetně přípravků na pleť jsou zacíleny na redukci vrásek, elasticitu, redukci suchosti pleti a zvýšení hladiny kolagenu a kyseliny hyaluronové v pleti. Tyto produkty mají mnohostranné přínosy pro zdraví a zlepšují kvalitu života.

Také podporují zdravé chrupavky, stimulují a podporují zdravé synoviální tekutiny (tato tekutina zabezpečuje výživu v kloubu, snižuje tření ploch a udržuje pružnost chrupavek) a dále zvyšují množství kyseliny hyaluronové. V loňském roce proběhly nové studie potvrzující lepší regeneraci po cvičení a tréninku u sportovců. Díky těmto skutečnostem získal Liquid Biocell nespočet ocenění od třetích stran.

Více o kolagenu Liquid BioCell se dozvíte na mé stránce Kolagenové zlato. Rádi byste si jej přímo zakoupili? Zde se prokliknete rovnou na e-shop Modere. Nezapomeňte, aktuálně od 17. 11. do 30. 11. do půlnoci běží velká slevová akce Black Friday, můžete si nyní tedy udělat radost a ještě ušetřit.