Menu
Krása / Zdraví

Aloe Vera má úžasné přínosy pro zdraví! Chrání tělo před volnými radikály, uzdravuje a zkrášluje.

Aloe Vera je jednou z nejoblíbenějších léčivých rostlin, která se používá k léčbě různých zdravotních potíží již po tisíce let. Původně ji používali staří Řekové, Afričané, Číňané a Indové, postupně se ale díky svým pozitivním účinkům na zdraví dostala do povědomí celého světa. Účinný je zejména její léčivý gel z listů, který dokáže skutečné zázraky.

Co je to ve skutečnosti Aloe Vera, jak funguje a jaké má účinky na zdraví?

Aloe Vera je přírodní léčitelka

Aloe Vera lze považovat za funkční potravinu. Hraje velmi důležitou roli při ochraně před oxidativním stresem. Obsahuje totiž řadu antioxidantů a dokáže aktivovat přirozené ochranné systémy v lidském těle. Mimo jiné je také bohatá na vitamíny, minerály a další důležité látky, které posilují imunitu a organizmus celkově. Je to léčivka, která je používána přírodní medicínou již po tisíce let.

Jedná se o zelenou víceletou sukulentní rostlinu s hrbolatými listy, které jsou pro ni zcela typické. Původem je ze severní Afriky a Arabského poloostrova, ale najdeme ji také u západního Středomoří, v jižní Africe i v Indii. Její hlavní funkcí je detoxikace těla a efektivní odplavování usazených toxinů. Díky svým zvlhčujícím a zklidňujícím vlastnostem se také často používá k léčbě popálenin.

Přírodní léčitelé používali (a stále používají) všechny části této zázračné rostlinky. A to ať již listy, květy, kůru, kořeny i plod. Dokonce samy klinické studie prokazují, že šťáva z Aloe Vera snižuje riziko některých onemocnění, která vznikají působením volných radikálů.

Co Aloe Vera obsahuje, že je tak zázračná?

Určitě by vás zajímalo, jak je možné, že existuje takový zázrak, jako je právě Aloe Vera. Čím to je, že je natolik zázračná? Hlavním důvodem je vysoký obsah vitamínu C a E, zinku a sedmi dismutáz superoxidů.

To jsou důležité antioxidanty, které detoxikují tělo a vychytávají volné radikály. Je dobré vědět, že právě antioxidanty v potravě pomáhají chránit tělo před vznikem kardiovaskulárních onemocnění a hrají důležitou roli při snižování rizika rakoviny. A pokud již nějaké takové onemocnění máte, antioxidanty pomáhají tělu lépe s ním bojovat.

Právě Aloe Vera je považována za jeden z neúčinnějších antioxidantů. Její biologická aktivita je dána mimo jiné bohatým obsahem mukopolysacharidů a účinných látek.

Právě Aloe Vera od Modere (prolinkovat s produktem) je 100% organická přírodní ovocná šťáva, která je vyrobena z čisté, prémiové kvality organického Aloe Vera.

Zlepšuje náladu a je zdrojem energie

Málokdo ví, že Aloe Vera neléčí pouze naše fyzické tělo, ale pozitivně působí dokonce i na psychické zdraví. Šťáva z Aloe Vera je výborným zdrojem energie, navíc také přispívá k lepší náladě. Odbourává únavu, napětí a negativní energii. Doporučuje se užívat v psychicky náročném období, ale také jako podpůrný prostředek při očistných kůrách, jako prevence nebo doplněk při zdravém životním stylu.

Podporuje přirozenou obranyschopnost a imunitu

Aloe Vera obsahuje velké množství antioxidantů, aminokyselin, vitamínů a minerálů, které posilují celkové zdraví těla. Látky obsažené v této rostlině mají protizánětlivé a antibakteriální účinky. Působí jako antioxidanty, regulují hladinu cukru v krvi a harmonizují činnost organizmu.

Tato rostlina je ideální při očistných kůrách a detoxikacích organizmu. Také pomáhá ulevit při premenstruačním syndromu a menstruačních bolestech.

Živá voda pro stárnoucí pleť

Tajemství Aloe Vera tkví zejména v gelu, který se nachází v listech rostliny. Tento gel je opravdu zázračný a má blahodárné účinky na pleť, vlasy i nehty. Dokonce samotná Kleopatra jej velmi ráda používala, neboť pro ni byl klíčem jejího nestárnoucího vzhledu. Z Aloe Vera si nechávala vyrábět nápoj dlouhověkosti a krásy.

Šťáva z listů skutečně pozitivně působí na stav pleti. Má dezinfekční účinky, díky čemuž je vhodná v boji proti akné. Zároveň podporuje tvorbu nových kožních buněk, proto je tolik známá jako účinný hojivý prostředek při léčbě popálenin nebo odřenin.

Napomáhá také při hojení aftů, oparů, ekzémů nebo štípanců od hmyzu, či při různých kožních obtížích. Též je skvělým pomocníkem pro zlepšení kvality nehtů a vlasů, a to zejména díky vysokému obsahu vitamínů a minerálů.

Významně zlepšuje zdraví trávicího traktu

Aloe má vynikající účinky také na zdraví trávicího traktu. Působí preventivně proti bakteriálním a virovým onemocněním. Čistí trávicí systém, podporuje imunitu těla, zlepšuje stav mikrobiomu a pomáhá při potížích s vyprazdňováním.

Kvalita střevního mikrobiomu přímo ovlivňuje stav trávicího systému, který má následně vliv na náš celkový zdravotní stav i psychiku. Proto bychom neměli podceňovat zdraví našich střev a při jakýchkoliv léčebných nebo preventivních kůrách nejprve začít právě u střev.

Více o tomto tématu se dozvíte v mém článku Střevní mikrobiom – proč je pro naše zdraví zásadní a jak jej posílit? Před užíváním jakýchkoliv doplňků je nejprve nutné vyčistit tělo zevnitř. Tomuto tématu jsem se věnovala v článku Filozofie Inside Out – aneb proč je před užíváním produktů nejprve důležité vyčistit střeva?

Cévní onemocnění a další civilizační choroby

Rostlina Aloe Vera skutečně působí proti stovce neduh a zdravotních potíží. Velmi důležitou úlohou je právě prevence chronických onemocnění spojených se stárnutím nebo špatnou životosprávou. Patří mezi ně rakovina, cukrovka a srdečně-cévní onemocnění (hypertenze, arterioskleróza), ale také neurodegenerativní nemoci (Parkinsonova a Alzheimerova choroba) nebo revmatická artritida.

Na rozvoji těchto onemocnění se podílejí volné radikály, které vznikají z oxidativního stresu. Aby bylo možno tyto likvidační procesy alespoň zpomalit nebo nejlépe zastavit, příroda si vytvořila regulační mechanismy, mezi které se řadí právě antioxidanty. Zrovna Aloe Vera je bohatá na antioxidanty, díky čemuž může se všemi těmito potížemi našemu tělu pomoci.

Jaké jsou přínosy šťávy Aloe Vera od Modere?

 • Podporuje dobré trávení, zdravé fungování buněk a čistá střeva.
 • Výborně hydratuje, detoxikuje tělo a odplavuje toxiny.
 • Posiluje imunitu těla, snižuje hladinu krevního cukru.
 • Zamezuje vypadávání vlasů, posiluje vlasy a podporuje jejich růst.
 • Dezinfikuje ústní dutinu, léčí paradontózu a chrání před jejím vznikem.
 • Zrychluje regeneraci ran, popálenin a kožních potíží.
 • Pomáhá při regeneraci svalů a pohybového aparátu.
 • Zklidňuje překyselený žaludek a zlepšuje trávení.
 • Pomáhá při chronických onemocněních a cukrovce.
 • Zlepšuje stav pokožky a bojuje proti kožním nemocem.
 • Podporuje zdraví jater a pomáhá čistit krev.
 • Pozitivně působí na gastrointestinální trakt a čistí střeva.
 • Pomáhá při zácpě, ale slouží i jako prevence zácpy.

Udělejte radost svému tělu a objednejte si Aloe Vera. Stačí jednoduše kliknout na tento odkaz, prostřednictvím kterého se dostanete do e-shopu.