Menu
Zdraví

Jak funguje šťáva z Noni a proč se jí přezdívá dar z nebes?

Noni je opravdovým zázrakem, nebo lze také říci „Darem z nebes“. Noni (neboli Morinda barvířská) je strom rostoucí v tropických pásmech, z jehož plodů se získává léčivá šťáva. Tuto šťávu tamní domorodci používají na celou řadu nemocí. A není se čemu divit, její účinky jsou doslova zázračné.

Co je to rostlina Noni a odkud pochází?

Noni šťáva je v současné době velmi oblíbeným produktem – a nejen v současné době, tento zázrak používají domorodci žijící v tropech již po dvě tisíciletí. Noni se získává z plodů stromu Morinda citrofolia, který patří do čeledi mořenovité (Rubiaceae) (do které mimo jiné patří například také kávovník arabský).

Český název tohoto stromu je moruše indická, ale má i řadu dalších označení, například: velká moruše, indická moruše, plážová moruše, sýrové ovoce a další. Je to jeden z druhů tropického ovoce.

Noni roste zejména v oblastech jihovýchodní Asie a Australásie (Austrálie, Nový Zéland, Melanésie, Mikronésie a Polynésie) a Amazonie. Původ má ale v tropické Polynésii, kde je přes dva tisíce let součástí kultury léčitelství. Morindě se ne nadarmo přezdívá „zázrak z Havaje“, protože je zde hojně pěstována.

Díky tomu, že jí vyhovuje vlhké i suché podnebí, velmi se jí daří prakticky na všech z havajských ostrovů, kde roste v lesích, na lávových svazích i podél mořského pobřeží na písčitých plážích. Z toho důvodu se jí také přezdívá „plážová moruše“. V dnešní době se ale moruše rozšířila prakticky do všech koutů světa.

V čem tkví oblíbenost Noni šťávy?

Noni pročišťuje krev a celou oběhovou soustavu, jedná se o přírodní antioxidant, který čistí tělo od toxinů. Noni obsahuje až 140 druhů vitamínů, minerálů a jiných prospěšných látek. Dokáže posloužit jako vydatný zdroj živin. V jejím složení se nachází sacharidy, vláknina, enzymy, stopové prvky a jiné látky. Její plody obsahují vitamíny A, B1, B2, B3 a B6, B12 a C, E, K, dále hořčík, zinek, selen, měď, fosfor, železo a draslík. Nesmí chybět ani 18 aminokyselin včetně esenciálních.

Domorodci používají šťávu z plodů Noni především na trávicí potíže, pálení štítné žlázy nebo různé bolesti. Šťáva z Noni ale pozitivně působí také na imunitní systém, má protizánětlivé a antioxidační účinky, a zvyšuje fyzickou výkonnost i vitalitu.

Dále také pomáhá při psychických potížích, snižuje stres, regeneruje poškozené buňky, potlačuje bolesti hlavy a migrény. V současné době se také čím dál tím častěji používá jako podpůrný prostředek k prevenci a léčby rakoviny.

Zajímavostí také je, že plody a semena moruše obsahují esenciální olej, který má skvělé účinky na pokožku při slunění nebo jako prevence proti vráskám.

 • Noni pročišťuje krev a celou oběhovou soustavu, jedná se o přírodní antioxidant, který čistí tělo od toxinů.
 • Pomáhá stabilizovat krevní tlak, a je tak vhodnÁ, pokud máte nízký i vysoký tlak.
 • Pozitivně ovlivňuje trávicí soustavu, napomáhá trávení, doporučuje se i v případě zánět střev, divertikulů a při vleklých zánětech.
 • Napomáhá při obnově tkání, svalů nebo pro regeneraci kloubů.
 • Podporuje imunitní systém a celkovou obranyschopnost organizmu. Bojuje proti virům a bakteriím.
 • Dokonce bylo prokázáno, že dokáže kontrolovat nebo zastavit více než 6 tipů bakteriálních infekčních kmenů (Salmonela, Escherichia Coli, Staphylococus, Mononukleózu – která může být příčinou únavového syndromu).
 • Pomáhá čistit buňky a může tak sloužit jako prevence před onemocnění rakovinou, je vhodná při chemoterapii.
 • Pomáhá při bolestech zubů, zánětech nebo při léčbě parodontózy.
 • Je vhodná při cukrovce a dalších chronických onemocněních.
 • Tiší bolest a zklidňuje, je tak vhodná na vnější rány a štípance.
 • Obsahuje xeronin a proxeronin, kterého je v Noni 800x více než v ananasu. Působí tak jako mírné antidepresivum a odbourává stres.
 • Pomáhá i v případech dalších vleklých potížích nebo potížích vznikajících s věkem (artritida, senilita, stařecká demence…).

Jak Noni užívat a na co si dát pozor?

Noni se doporučuje užívat na lačno 30 ml denně. Přípravek je vhodný pro děti od 3 let. Noni obsahuje vysoký obsah draslíku, jeho použití by měli konzultovat s lékařem lidé s nemocnými játry a ledvinami, těhotné a kojící ženy. Lidé po transplantaci orgánů by přípravek užívat neměli.

Jak funguje Noni od Modere?

V našem e-shopu je Noni ve světě nejprodávanější produkt, proto jsem se na něj rozhodla zaměřit i v rámci osvěty zde na mém blogu, ale také na Instagramu a ve FB příspěvcích.

Noni od Modere kloubí sílu ovoce a řady dalších ovocných šťáv v synergické směsi. Snadno se podává, a navíc dobře chutná (obsahuje 92 % šťávy Noni, jablečnou šťávu a směs dalších šťáv a zeleninových koncentrátů). Poskytuje širokou nutriční dávku, je bohatá na polysacharidy a přírodní ochranné fytonutrienty.

Složení Noni šťávy od Modere je mikronizované, to znamená, že je rozložené rovnoměrně. Přípravek je bez umělých sladidel, dochucovadel a bez barviv.

Noni šťáva je oblíbená mezi domorodými obyvateli po generace, vyzkoušejte ji také. Objednat si ji můžete u nás na e-shopu.

Kromě posílení imunity a podpory organizmu pomocí Noni šťávy nezapomínejte také na očistu střev. Přečtěte si více o filozofii Inside out – Aneb, proč je důležité nejprve vyčistit střeva zevnitř.